wtorek, 2 maja 2017

JAK WYKONAĆ OKRĄGŁY KOLOROWY DYWAN

KUŹNIA HOME - OPISANE Z DOMU

Dzisiaj pokażę Wam, jak wykonać dywan.
Żeby cokolwiek zacząć potrzebowałam sznurek bawełniany i szydełko. Jeśli chcesz zamówić, kliknij➨tutaj. Bardzo polecam sznurki od lovelycottons, powiem Wam szczerze, że mam porównianie i naprawdę jestem zadowolona z produktow tej firmy.


Także wracamy do dywanu;-)
Oczywiście można go wykonać różnym splotem, i w różny sposób.
Ja mój dywan wykonałam za pomocą słupków, każde okrążenie jest zamnknięte oczkiem ścisłym, a wbijałam się kolejno "nie" w pełne oczko łańcuszka tylko w dolne oczko.
Na początek wykonałam 12 słupków, żeby powstało magiczne kołeczko.Nagrałam krótki tutorial, jak to zrobić, jeśli chcesz zobaczyć, kliknij➨tutaj

Podpatrzyłam u Qrkoko na youtube, natomiast u Mnie jest maleńka różnica robienia tego słupka, ponieważ Ja wbijałam się, tak jak już wcześniej pisałam w dolne oczko łańcuszka, a nie w pełne oczko. Stąd też wykonanie mojego słupka wygląda troszeczkę inaczej.

Poniżej obrazkowo przedstawiam jak zaczęłam pierwsze okrążenie robiąc oczywiście słupki. W tym okrążeniu powinno ich być 24. I wygląda to tak, że w każde kolejne oczko wbijamy się dwa razy.                Na tym zdjęciu ⬆ widać, jak mamy pierwszy słupek rozpoczęty, a drugi i trzeci to dwa słupki w jednym oczku. Czyli w okrążeniu nr 1 wbijamy się w każde oczko dwa razy. Więc jak też już pisałam wcześniej, naszych słupków powinno być 24. Ważne jest, żeby z każdym kolejnym okrążeniem dodawać pojedynczych słupków o 1 więcej. 
Przedstawiam to tutaj graficznie.Poniżej przedstawiam obrazkowo jak powstawało moje 1 okrążenie, po magicznym kółeczku. I teraz po zrobieniu odpowiedniej ilości słupków, zamknęłam okrążenie oczkiem ścisłym,
pod spodem widać to na zdjęciach.

Tutaj zaczęłam okrążenie nr 2,  czyli nasz pierwszy słupek, później jeden słupek pojedynczy i dwa słupki w jednym oczku, i znowu jeden słupek pojedynczy, dwa słupki w jednym oczku, itd... Wszystkich słupków musi być 36.

Zakończyłam w ten sposób okrążenie nr 2, i teraz pokażę Wam, jak zmienić kolor, żeby nie było widać łączenia, zaczęłam od tego, że obcięłam sznurek.


I teraz jeśli chcesz zobaczyć, jak powstał efekt, który jest na zdjęciu poniżej, a mianowicie, na którym nie widać jakiegokolwiek wiązania, kliknij ➨ tutaj , pokazuję na krótkim filmiku, jak to wykonać. Co prawda filmik przedstawia zmianę kolorów w późniejszym okrążeniu, ale efekt łączenia jest ten sam.
 Mam nadzięję, iż moja częstotliwość słowa "tutaj" Wam pomoże;-)
Ten patent wychwyciłam na youtube u qrkoko. Polecam.


 Tak wygląda moja robótka z góry


 A to jest spód.


A teraz będzie łączenie kolorów obrazkowo.


 W okrążeniu nr 3 musi być 48 słupków, czyli znowu w pierwszej kolejności nasz słupek początkowy, później dwa słupki pojedyncze i dwa słupki w jednym oczku, i znowu dwa słupki pojedyncze, dwa słupki w jednym oczku, itd...
W okrążeniu nr 4 musi być 60 słupków, czyli nasz zaczynamy od słupka początowego, później trzy słupki pojedyncze, dwa słupki w jednym oczku, i znowu, trzy słupki pojedyncze, dwa w jednym oczku, itd...


  Z każdym kolejnym okrążeniem dodajemy jeden słupek więcej.
Przypominam, że powyżej w poście znajduje się schemat dodawania oczek.
Gdyby nasza robótka zaczęła się marszczyć, może to być spwodowane tym, iż za bardzo ściskamy sznurek na szydełku.


Jak widać,  wykonałam w ten sposób dwa podobne dywany, jeden, który opisałam Wam powyżej jeszcze dalej nabiera odpowiedniej wielkości. Jeśli chcesz zobaczyć efekt końcowy, koniecznie śledź Mnie na facebooku, klikając➨tutaj
Jeśli natomiast chodzi o drugi mniejszy dywan, pokazuję go w któtkim filmiku➨tutaj .
Jednak muszę zaznaczyć, że ten dywan jeszcze później nzyskał parę okrążeń więcej i wygląda teraz tak. Zużyłam na niego ok. 400 m. sznurka bawełnianego. Ma 80 cm. średnicy. Dywanik idealny dla dziecka. W tym dywanie powyżej okrążenie nr 13 i 14 (czyli dwa ostatnie) wykonałam troszeczkę inaczej, ponieważ chciałam zakończyć już moje koło, postanowiłam w dwóch ostatnich okrążeniach powrócić do wersji okr. nr 3. Czyli wbijałam się w co dwa pojedyncze słupki, dwa razy w jedno oczko. 
Tym sposobem chciałam uzyskać gęstsze wykończenie, i  tym samym uzyskałam więcej słupków. Dywan mi się nie pomarszczył, ani też nie pofalował. Także na etapie takiego okrążenia myślę, że śmiało można tak zrobić. Jeśli bym tego nie zrobiła, na dywanie mógłby powstać delikatny ażur, co to znaczy?
Nasze słupki w okrążeniu byłyby coraz bardziej rozciągnięte i byłyby minimalne odstępy między nimi. Ja jednak chciałam tego uniknąć i wprowadziłam małą zmianę;-)

Mam nadzięję, że moja instrukcja pomożę Wam wykonać dywan taki jak Ja zrobiłam i tym samym sprawić sobie i Komuś ogromną radość;-) Jeśli macie jakieś pytania to piszcie.
Przypominam, że jestem też na facebooku, jeśli chcesz Mnie tam odwiedzić, kliknij➨tutaj .
Pozdrawiam;-)4 komentarze:

 1. hmm, jak tak człowiek patrzy to wygląda to wszystko prosto :D

  OdpowiedzUsuń
 2. No jest tak, ważne żeby mieć cierpliwość, i nie rezygnować 😊😊😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaka piękna fotorelacja :)
  Niestety ja nie mam do takich rzeczy cierpliwości i dlatego też bardzo podziwiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. dziękuję, no troszę wymaga to czasu, ale lubię to;-)

  OdpowiedzUsuń