poniedziałek, 24 kwietnia 2017

DOM Z GARAŻEM CZY BEZ

KUŹNIA HOME - OPISANE Z DOMU Ostatnio na moim blogu tylko szydełko i szydełko. Nie dlatego, że nie ma tematów, ale dlatego, że  rodzina i obowiązki domowe, i gdzieś tam w zanadrzu właśnie to szydełko pochłaniają Mnie bez reszty. 
 Jednak nie tak dawno na jednej z grup na facebooku padło pytanie, czy budować dom z garażem czy bez, i jakie są koszta? I przeglądałam opinie na ten temat. Nie mogłam sie oprzeć, żeby powstał wpis na ten temat. 
 Otóż wiadoma rzecz, że koszta będą wyższe. Dochodzi tutaj więcej betonu na fundament, więcej pustaków, więcej dachówki, dodatkowe okna, wykończenie środka, i takie tam. Naturalnie wiąże się to z dodatkowym metrażem domu.

Są oczywiście pewne minusy, jakie mogę przytoczyć.

Pierwszy to taki, że traci się tutaj na metrach mieszkalnych domu. Ponieważ zamiast garażu mógłby być np. większy salon. 
Drugi natomiast wiąże się z tym, że w zimę traci się dużo ciepła podczas otwierania drzwi garażowych. Można jednak temu zaradzić poprzez dodatkowe ocieplenie ścian i sufitów styropianem.
Trzeci minus leży po stronie szkody samochodu, ponieważ jeśli chodzi o zimę, zamrożona sól znajdująca sie na aucie szybciej i też częściej się rozmraża, niż w samochodzie pozostawionym na dworze, czy w nieogrzewanym garażu. W wyniku tego, dodatnia temperatura powoduje rozpuszczenie lodu, pozostaje sól, i w rezultacie  "zżera" karoserię samochodu.

Jeśli weźniesz pod uwagę czynnik finansowy, to wydawałoby się, że nie mowy. Bez garażu wychodzi taniej i basta. Tak, tylko weź pod uwagę że koszt całościowy garażu rozkłada się na etapy budowy. Nie wydajesz od razu dziesiątek tysięcy tylko na ten jeden garaż. 

Tak czy siak, te powyższe minusy do Nas nie przemówiły. 
 Dlaczego?
Otóż nie wyobrażam sobie nie mieć domu z garażem z kilku ważnych powodów. 
Przykłady czyli zalety:
Pierwszym z powodów w tej całej sytuacji są między innymi Nasze dzieci. Kochani mieszkamy w domu, gdzie nie ma garażu, który prowadzi bezpośrednio do domu. I uwierczcie mi jaką jest męczarnią przenieść dziecko z samochodu do domu, gdy np. pada deszcz, albo wieje silny wiatr.  Albo co gorsza, jest największa ulewa stulecia, bo też się tak zdarzało. Tak, można to przeczekać, wiadomo, ale jak się ma dom z garażem to nie trzeba. 
Drugi pozytywny przykład to taki, że z reguły w większości przypadkach wejdziesz do domu w suchych i czystych butach. 
Trzecim faktem jest to, że zyskujesz dodatkowy pokój nad garażem.
Czwarty to taki, w którym przyjeżdżasz ze sklepu z zakupami, torbami pełnymi po brzegi, i bezpośrednim wjadem do garażu, masz je już w domu. 
Piąty dla każdego Pana, majsterkowicza wydaje się oczywisty. Wszystko się ma blisko, pod ręką i na swoim miejscu. A co najważiejsze w razie awantury jest się gdzie schować;-)
Szósty będzie pozytywny dla palących, gdzie wystarczy wejść do garażu, by zapalić, a nie trzeba wychodzić z domu. 
Siódmy to taki, że przy użyciu pilota, nie wychodząc z samochodu, masz już otwarte drzwi garażowe. Tym samym nie musisz używać klucza.


Dla tych, i na pewno z biegiem czasu (korzystając z tej możliwości) , innych plusów powstał ten oto przedstawiony poniżej garaż z przejściem do domu naturalnie;-)


A tutaj uzyskany dzięki temu pokój.

 Co o tym wszystkim myślicie, jaka jest Wasza opinia?
Jestem też na facebooku jako Kuźnia Home naturalnie;-) Pochwalcie się Waszymi domami z garażem;-) Były u Was podzielone zdania na ten temat? Zapraszam, Chętnie poobserwuje;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz