poniedziałek, 13 marca 2017

JAK ZDOBYĆ U DZIECI "SERCE" DO OWOCÓW I WARZYW

KUŹNIA HOME - OPISANE Z DOMU


 Chcę Wam dzisiaj przedstawić bardzo ciekawą grę, która jest idealna dla dzieci, które niechętnie jedzą owoce, czy warzywa. Nie chce tutaj być filozofem i udawać przed Wami, że to sama wymyśliłam, otóż nie. Moja teściowa widziała ten pomysł w telewizji, więc postanowiliśmy wypróbować to na Naszych dzieciach, które nie są równi w smakach, wiadomo, każdy jest inny i lubi coś innego.
 Jest to jednak idealna metoda, by nakłonić dziecko do zjedzenia tego co wylosuję. Oczywiście w zabawie może brać udział cała rodzina. Wylosowana przez rodzica cytryna jest niezłym ubawem dla pociech, i przy okazji wszyscy dobrze się bawią. My zrobiliśmy tak, że za każdy zjedzony owoc czy warzywo zbieramy plusy, natomiast jeśli jednak z przyczyn wiadomo jakich, jak np. dziecko czegoś naprawdę nie chce, bo nie lubi dostaje minusa, trzeba jakoś zachęcić;-) jednak muszę tutaj zaznaczyć, że to mało prawdopodobne, ponieważ chęć wygranej i zdobycie pierwszego miejsca przez dziecko jest oczywiste, dlatego próbują nie zawsze ochoczo;-) ale kosztują choćby nie wiem wszystkiego;-) Owoc jak owoc, ale skosztowanie przez Naszego młodszego syna pomidora, bardzo Nas zaskoczyło-pozytywnie oczywiście;-)
 Dobór warzyw i owoców dowolny.
W telewizji wyglądało to troszeczkę inaczej. Był talerz obrotowy, z wyznacznikiem a obok strzałka, która wskazywała dany owoc czy warzywo. My natomiast wykorzystaliśmy planszową tarczę z gry, którą umieściliśmy na środku.

 Poruszaliśmy się według wskazówek zegara i każdy kolejno losował za pomocą strzałki co ma zjeśc;-)

 Zachęcam do zabawy;-) Naprawdę wyniki zaskakujące;-) Dzięki tej grze można u dziecka wzmocnić odporność. Można dostarczyć nie tylko dzieciom jak i sobie dużo witamin potrzebnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, takich jak np. witamina C, magnez, potas, czy wapń, który jest potrzebny do prawidłowego rozwoju kości. Trudno więc nie docenić, jaką warzywa i owoce odgrywają rolę w diecie dzieci i naszej. Graliśmy w to pierwszy raz, wcześniej Nasze dzieci też jadły owoce i warzywa, ale tak jak pisałam wcześniej nie wszystko.

 Dlatego uważam grę za świetny pomysł, który jest wart wypróbowania.

 Obrazkowo przedstawiam poniżej jak to u Nas wyglądało;-)
 cytryna tutaj odgrywa główną rolę w całej zabawie;-) miny-niepowtarzalne;-)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz