piątek, 24 lutego 2017

PUNKT WIDZENIA ZALEŻY OD PUNKTU SIEDZENIA-żyć po swojemu


KUŹNIA HOME - OPISANE Z DOMU

Odwaga

 Ostatnio, od czasu założenia bloga, widzę reakcje ludzi na moje posty. Jedni mówią, że jestem odważna skoro postanowiłam być blogerką bo to w pewnym sensie zobowiązuję i mają racje,  drudzy zaskoczeni są, teraz zacytuje: "moją lekkością pióra", inni też życzą powodzenia, są też tacy którzy szczerze komentują, ale są też tacy,
którzy milczą, nie komentują, zostawiają to dla siebie. Mają do tego pełne prawo. Może nie chcą oceniać. Może nie mają nastroju, albo uważają że nie ma czego. Wcale nie muszą opiniować, każdy żyje po swojemu. Ktoś mówi to co myśli jak go oczywiście stać na tą szczerość, a inny robi to co lubi. Ja jestem szczera i cenię sobie szczerość, ale też w tej chwili robię to co lubię, to chyba nic złego prawda? Każdy ma prawo być kim chce. Odwaga to pojęcie bardzo ogólne, są różne sytuacje w życiu wymagające odwagi. Żyjemy w wolnym kraju, i dobrze jest być osobą choć troszeczkę odważną bo życie wydaję się o wiele prostsze. Zupełne mniej skomplikowane...

Ocena innych

 Przecież nigdy nie zna się jutra, możesz mieć np. zaplanowaną wizytę u dentysty na konkretny dzień i godzinę ale nie wiesz czy przypadkiem specjaliście od Twoich zębów nie zepsuje się w ten dzień samochód,,, i co będziesz zły, a nawet wściekły i od razu go przekreślisz nawet jak miał dokończyć Ci kanałówkę, poszukasz kontaktu do innego? Przecież następnym razem to właśnie Ciebie może się zepsuć samochód...Nie oceniajmy innych pochopnie. Zacznijmy być wyrozumiali...

Za i przeciw

 Jest teraz tyle produktów na rynku o tym samym zastosowaniu, tyle specjalistów w różnych dziedzinach, tyle jednakowych a jednak innych począwszy od syropu na kaszel do przykładowo fachowców od instalacji gazowych. Człowiek porównuje, zawsze chce dobrze, dla swojego dobra, czy dobra swojego dziecka. Pozwólmy sami sobie dobierać te lepsze. Wybierać swoje za i przeciw..
 To że Ty przykładowo rodziłaś w tym szpitalu, a ktoś inny w innym to co, to jesteś gorsza albo lepsza, Jesteś w porządku,  przecież zależy Wam na dobru Waszego dziecka,  przecież to On jest najważniejszy. A lekarze w tym czy w innym szpitalu też specjalizowali się pod konkretnym kątem i wiedzą co robią.

Jaki morał

 Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jak człowiek nie jest w danej sytuacji, to lepiej oceniać?... czy lepiej się więc nie wypowiadać? można doradzić ale jak się więcej wie?...Tylko przeżycie czegoś konkretnego dostarcza Nam wiedzę. Powróćmy przykładem do lekarza który jest od razu po szkole, wyuczony z efektem końcowym celującym, będzie miał lepszą wiedzę niż lekarz po 20 latach praktyki...

 Oceniajmy więc samego siebie...

6 komentarzy:

 1. Dokładnie tak,i najważniejsze nie bać sie wypowiedzieć własnego zdania,bo każdy ma do tego prawo inaczej myśleć i robić coś jak inni nie znaczy źle.

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację! Najważniejsze w życiu to postępowanie w zgodzie z własnym przekonaniem(to wymaga odwagi), a najgorsze w życiu to robienie czegoś wbrew sobie tylko dlatego, żeby przypodobać się innym(w pewnym sensie tchórzostwo)... Świetnie piszesz i tak trzymaj!
  POZDRAWIAM

  OdpowiedzUsuń
 3. wiesz , piszę to co myślę i też się z Tobą zgadzam. Nie można życia przeżyć za kogoś... pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 4. jaki nudny byłby świat gdyby każdy podporządkowywał swoje życiowe wybory drugiej osobie - jak sobie pościelesz tak się wyśpisz. A porównanie z porodem mega mnie rozbawiło - chyba każda mama zastanawiała się gdzie dobrze byłoby urodzić - tu akurat dobrze jest szukać wielu źródeł by mieć co porównać ;) jednak powracamy do oryginału wątku - nikt za nas nie urodzi, więc same wybierzemy co dla nas i naszych dzieci najlepsze ;) każdy ma przecież swój punkt widzenia ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. nie chodziło mi o wcześniejsze szukanie źródła, bo masz rację wiadomo że każdy szuka i chce dobrze, chodziło Mi raczej o punkt widzenia przykładowo innej osoby już po fakcie urodzenia i porównywanie, bo tam jest lepiej, czy gorzej... Masz rację, każda matka chce dla swoich pociech jak najlepiej. I tego się trzymajmy;-)

  OdpowiedzUsuń