piątek, 17 lutego 2017

DO TRZECH RAZY SZTUKA-METODA PLANOWANIA

DO TRZECH RAZY SZTUKA-METODA PLANOWANIA

Mówią do trzech razy sztuka, i Ja się pod to podpinam. Może ktoś  powie tak, jasne, po prostu tak wyszło i tyle, tak się udało- może i tak ale coś w tym jest.
Z pierwszym dzieckiem nie planowaliśmy płci, będzie co będzie, czy chłopczyk czy dziewczynka, byle całe i zdrowe.
Z drugim synem, no cóż, kto mówi o planowaniu 12 miesięcy po poprzednim porodzie, sam się zaplanował, Nasz Mikuś;-)
Za trzecim razem było zupełnie inaczej... tyle się naczytałam o planowaniu płci, przerobiłam chyba wszystkie podręczniki i informacje dostępne w internecie, przeróżne fora, kalendarzyki... i czy coś w tym jest? nie jeden powie to bzdura, nie masz racji. Ale Ja będę uparta i przełamie stereotypy i powiem Wam że jednak coś w tym jest...
Dobrze wiem w jaki dzień cyklu spłodziliśmy pierwszego syna, i za drugim razem też , choć nie  do końca planowo dobrze wiem jaki to był dzień. Muszę zaznaczyć że cykle mam książkowe, więc może dlatego dobrze mi jest mówić i wyliczać. Ale udało się, wiedziałam jakich dni unikać chcąc, by udała się dziewczynka.


Dobry moment na chłopaka

A więc może wyrażę się trochę nie profesjonalnie, ale każda kobieta która to czyta będzie wiedziała o co chodzi, a mianowicie ewidentne "kurze jajo" to dobry czas na chłopaka. Plemniki męskie są bardzo szybkie ale żyją krótko więc muszą trafić w jajeczkowanie, na kilka godzin przed, lub w jego trakcie.
Jak masz cykle regularne i umiesz sobie wyliczyć, że np cykl trwa 28 dni, to po 14 dniach następuje owulacja, czyli jajeczkowanie, najbardziej pewny czas płodny, szansa na ciążę, szansa na płeć męską. To w te dni chłopak murowany.
-Badania w kilkuset przypadkach potwierdziły skuteczność tej metody planowania płci, jeżeli chodzi o chłopczyków w 90 %.

k

Dobry moment na dziewczynkę

Natomiast żeńskie plemniki żyją stanowczo dłużej ale wolniej się poruszają. Bywa, iż nawet od 5 do 7 dni, więc spokojnie dotrwają do owulacji, jak postaracie się nawet parę dni przed jajeczkowaniem. Więc jak współżyjesz np. 2 dni po skończonym okresie, licząc że sama miesiączka trwa 5 dni, czyli kochasz się po 7 dniach, licząc od pierwszego dnia okresu, a plemniki żyją nawet do tych 7 dni po okresie, to co? To jesteś w stanie zajść w ciążę nawet już 2 dni po skończonej miesiączce, bo silne plemniki przeżyją , dotrwają nawet bywa że do 7 dni i masz wtedy szansę na dziewczynkę. Nie mówię że na pewno, ale masz duże szanse. Dlaczego po okresie?, ponieważ zdecydowanie plemniki żeńskie lepiej znoszą występujące na jakiś czas przed jajeczkowaniem środowisko kwaśne w drogach rodnych. Najlepiej też wyznaczyć sobie zasadę, że można począć dziewczynkę współżyjąc na około 2-3 dni przed owulacją. Na 1 dzień, to już pewne ryzyko, bo nie wiesz, czy przypadkiem nie wygrają szybsze plemniki męskie, które żyją co prawda krótko, ale jak trafią w owulację to dożyją;-);-) Obserwacja jest tutaj bardzo ważna.
-Badania w kilkuset przypadkach potwierdziły skuteczność tej metody planowania płci, jeżeli chodzi  o dziewczynki w prawie 60%.

 

Teraz mi się dobrze mówi, hmm, może i tak, cały czas powtarzaliśmy, ze byle będzie zdrowe, przecież to jest najważniejsze, no cóż, najwyżej będzie rodzinka pl.;-)
Są różne definicje, prawdy i mity. Nie każdemu się to sprawdza, ale trzeba się samemu do tego trochę przyczynić, poobserwować i spróbować...

A i jeszcze najważniejsze, zwróćcie też uwagę na kalendarzyk chiński, w Moich trzech przypadkach się sprawdziło;-) Uważam że ta metoda jest godna uwagi. Wskazuje na ścisłe powiązanie płci dziecka w wiekiem matki i dokładnym miesiącem poczęcia. Mówi o tym, że kobiety, które chcą urodzić chłopca, powinny współżyć z partnerem w miesiącu oznaczonym literą M. Jeśli natomiast starają się o dziewczynkę, powinni podjąć się prób w miesiącach z literą K.
- Chińczycy określają skuteczność tego kalendarza w 99%.

Powodzenia!;-) Mam nadzieję, że pomogę choć troszeczkę i nakłonię rodziców dwójki dzieci (córek albo synów), którzy zastanawiają się nad trzecim dzidziusiem innej płci;-);-);-)

Serdecznie pozdrawiam;-)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz